View Single Post
  #164 (permalink)  
Vechi 28 feb 2020, 13:52:30
Q88's Avatar
Q88 Q88 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Montignac
Date: 167cm, 61.1kg
Mesaje: 3.887
Aprecieri acordate: 3.738
Am fost apreciat(a) de 3.919 ori in 2.163 mesaje
Implicit Re: Nu este niciodată prea târziu să te reinventezi 30+

Bonjour, dragele mele.

După ce am "plâns" în perna mea în urmă cu 2 săptămâni când am văzut 65 kg, ușor ușor am încercat să revin la calea dreaptă.
Dar cum bine explica un numerolog la un moment dat, a încerca înseamnă să te învârți în cerc (eu încerc= eu în+cerc). De aceea este recomandat să scoatem din vocabular acest cuvânt și credeți-mă este foarte dificil.

În stilul meu caracteristic: 2 zile conforme + 1 zi porceală.
Chiar și așa, marți seara (25.02.) cântarul arăta 63.5. Și deja a început să licărească speranța că se poate.
Însă a doua zi a venit minunata perioadă și evident s-au găsit ocazii de a mă mai contrazice cu colegii pe la birou și au fost scuzele perfecte ptr a mai înfuleca o cutie de înghețată de la mega (vanilie cu caramel și nuci pecan).

Ce m-a deranjat ieri și am dezbătut cu Fluturaș, ca să mă conving că nu sunt o cauză pierdută.
Un coleg mi-a recomandat să nu mă mai chinui, că oricum am tendința de îngrășare și ce rost are să mă chinui dacă ulterior mă voi îngrășa 3 kg într-o săptămână. Pe moment au avut un impact aceste vorbe, dar sunt atâtea exemple în jur că se poate încât nu înțeleg de ce ar trebui să mă resemnez.

Colegii mei, nu m-au văzut niciodată la 58 kg, iar cele 55 kg ale mele sunt departe.
Dar cel mai bun exemplu mi l-a amintit Fluturaș: Carmen Brumă arată impecabil deși a avut momente la 86kg.
Și fetele de pe facebook - vrăbiuțe sunt toate învingătoare!

Vine primăvara și nu vreau să stau în blugi și tricouri largi pentru că hainele mele bune stau în dulap de teamă să nu oripilez lumea pe stradă cu șuncile mele.

Așa că am revenit în gașca de slăbuțe! Cu Fluturaș de mână!
__________________
Un om de succes este acela care poate construi o fundație solidă cu cărămizile pe care alții le aruncă în el.
Nu este niciodată prea târziu să te reinventezi 30+
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1443416
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui Q88:
lidiuta (28 feb 2020), LOREDANA99 (28 feb 2020), nikytour (28 feb 2020), Zoe (29 feb 2020)