View Single Post
  #165 (permalink)  
Vechi 02 aug 2017, 16:53:57
mika_me's Avatar
mika_me mika_me este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mika - Un nou inceput

Citat:
Anterior postat de curly.light Vezi mesajul
Hei, ma bucur sa vad ca te tii pe baricade!
Eu am luat o mica pauza.. am avut alte domenii de rezolvat in viata mea in ultima luna, si acum profit de vara sa fug putin "departe de lumea dezlantuita" Dar ma intorc cu forte proaspete, promit, promit!

O vara productiva sa ai, draga mea! Sa ramai cu motivatia sus, sa continui sa te tii de sport, si sa ne mai scrii, o sa incerc sa mai intru sa va citesc. Si la toamna poate ne vedem o data, daca tot suntem amandoua din Iasi Te imbratisez!
Multumesc tare mult, Roxana. Cred ca ce a mai ramas din vara va fi minunat, pentru ca peste cateva zile, in sfarsit, vine si sotul meu acasa..Si va fi si productiva pentru ca desi am mai avut abateri, mai mici sau mai mari, am ramas pe baricade si macar sportul a ramas constant in aceasta perioada.

Si da, sper din suflet sa ne intalnim o data si live. Ba chiar te rog, cand te intorci pe meleaguri romanesti sa dai de veste.

Pana atunci, ai grija de tine..!! Si sa ne vedem cu bine..sau macar sa ne "auzim" aici pe forum...

Citat:
Anterior postat de adinico Vezi mesajul
un sf de luna cum iti doresti si s ne pregatim de o noua luna de maine cu forte proaspete ...totul ok la tine sper
Awww...ti a mai spus cineva cat de "dulce" si simpatica esti? Mereu cu salutari si incurajari si vorbe frumoase prin jurnale..chiar daca unele dintre noi abia daca mai dam pe aici pe forum...in anumite perioade. Multumesc!!! Un august minunat iti doresc si tie! Calduros si tonic, exact cum pare si personalitatea ta!
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui mika_me:
adinico (21 aug 2017), curly.light (30 sep 2017)