View Single Post
  #166 (permalink)  
Vechi 23 mar 2012, 14:31:00
celestina's Avatar
celestina celestina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 31 mai 2010
Locaţie: arges, Romania
Vârsta: 42
Dieta: momentan Scardsale
Date: 163cm, 66kg
Mesaje: 143
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul

Buna, Celestina!Intr-adevar, orice organism are nevoie de aport de multivitamine!Eu zic ca ai facut ca ai luat.Mi-am luat si eu niste suplimente, dar nu vitamine, am luat spirulina.M-am documentat foarte mult inainte de a face acest pas, sunt cam sucita cand vine vorba de pastileDar m-am convins ca e benefica si am inceput sa iau.Abia astept sa vad efectele
Buna idee! O sa caut si eu in farmaciile astora si o sa incerc. Citind postul tau, mi-am amintit ca intr-o perioada si mie mi-a recomandat un medic asa ceva. Atunci era pentru intarirea sitemului imunitar, insa tin minte ca am citit pe ambalaj si scria ca ajuta si la metabolism.
Tu ai luat praf sau comprimate? Ai idee daca o fi vre o diferenta?
Te pup, iti doresc o zi frumoasa si iti multumesc pentru vizita si pentru incurajari!
celestina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1802 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1285 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1028 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]