View Single Post
  #17 (permalink)  
Vechi 07 iun 2015, 12:52:34
Mihaela1006's Avatar
Mihaela1006 Mihaela1006 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Monti personalizat
Date: 167cm, 70.4kg
Mesaje: 1.423
Aprecieri acordate: 916
Am fost apreciat(a) de 752 ori in 421 mesaje
Implicit Re: Despre branzeturi...

Ultimele aparitii recente din piata branzeturilor au ca varf de gama branzeturile de capra. Tot mai multe mici productii de branzeturi de capra inunda piata si am ales pentru gustul si savoarea lor doua branduri, Artesana si LactIQ - mentionez ca nu le fac reclama, interesul meu este al unui consumator si atat.
Ambele firme au adus pe piata in mai multe supermarketuri/ hypermarketuri un sortiment de branzica proaspata scursa bine, cremoasa si tartinabila, gustoasa si care te duce la nivelul urmator dupa al noualea cer.
Cu piper, cu boia, cu ceapa, cu ierburi de Provence, cu usturoi si verde simpla, intotdeauna usor sarata, branza de capra proaspata si cu textura moale merita toata atentia.

Cu wasa, cu rosii, cu nuci, cu ardei copti, am combinat branza asta in fel si chip, conform si ok. Este sanatoasa chiar daca este o branza mai grasa. Pretul se invarte in functie de ambalare si de magazinul in care o gasim, intre aprox 25 si 60 lei per kg.
Bon apetit!
__________________
Jurnal Mihaela1006 II, Jurnal Mihaela1006 , Dormi suficient
Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Fetelor, nu va mai conduceti dupa iluzii, inca nu s-a descoperit slabirea in cateva zile.
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Somnul slabeste,e dovedit!
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Mihaela1006:
lidiuta (07 aug 2015), VentoFreddo (07 iun 2015)