View Single Post
  #17 (permalink)  
Vechi 09 apr 2017, 09:57:45
curly.light's Avatar
curly.light curly.light este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Nou început. De data asta, până la capăt!

Slăbuțe dragi,

Dacă tot am început dieta la jumătatea zilei de ieri, am zis ca astăzi să fiu cuminte și să mă cântăresc/măsor la început de drum.
Din experiență, mereu evit să fac asta când sunt într-o formă foarte proastă, ca acum, dar apoi îmi pare rău când văd că am slăbit și nu am cu ce să compar. Poze/ măsurători, acestea ne ajută să ne menținem motivația pe parcursul drumului.
Așa că hai să vedem.

Măsurători 9.04.2017:

Greutate: 71kg
Talie:81 cm
Șolduri:95cm
Coapse:58cm
Gambă:43,5cm
Braț:30,5cm
Burtă (colac) : 94cm
Procentul de grăsime calculat pe site este de 28,3%.

Nu sunt mândră de măsurători, dar asta e. Pică la fix, zilele următoare voi pleca acasă pentru vacanța de Paște, deci mă voi măsura fix când voi reveni în Iași, peste 2 săptămâni. Să avem spor!

__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui curly.light:
butterfly30 (09 apr 2017), lidiuta (10 apr 2017), mika_me (09 apr 2017), Zoe (09 apr 2017)