View Single Post
  #17 (permalink)  
Vechi 15 ian 2018, 10:51:43
Michelina's Avatar
Michelina Michelina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Jurnal 2018 Michelina

Dimineata ca de obicei m-am chinuit sa-mi gasesc haine care sa ma incapa. Din ce in ce mai greu Am ajuns limitata la o pereche de pantaloni de stofa si camasi, pulovere, 2-3 rochii si nici macar o fusta nu-mi mai intra. Blugii intra dar arata ca un cosmar si mai rau decat atat - ma simt sufocata in ei. Asa ca.... de azi trebuie neaparat sa intru la un program ferm de slabit. De la inceputul anului ma tot gandesc ce as tine - Dukan, Atkins , keta, low carb - stiu ca slabesc cu ele dar mai stiu si ca ma constip, nu ma simt bine, nu reusesc sa tin pe termen lung ( adica mai mult de 2 saptamani) - ceea ce nu e in regula.
Ce stiu ca nu poate lipsi din alimentatia mea - fibrele. Am niste intestine ingrozitoare. Si proteinele - pentru sufar de foame mereu.
Asa ca voi incerca o dieta personalizata cu fibre, proteine slabe si adaos de grasimi sanatoase.

Imi iau si abonament la sala dar - azi nu - ca am livrare, maine nu - ca sunt la Iasi. De miercuri. dar chiar daca azi nu ajung la sala - indiferent de ora la care ajung acasa voi face 30 min de sport.

Am ajuns la limita dintre normal si supraponderal.
Voi scrie ce am mancat si ce am facut la sfarsitul fiecarei zile.

Dimineata aveam iar 64 kg.
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 6 membri au apreciat mesajul lui Michelina:
adinico (15 ian 2018), corinnef (24 mai 2018), Laura (15 ian 2018), nicolae68daniela (15 ian 2018), niculina04 (15 ian 2018), Zoe (15 ian 2018)