View Single Post
  #17 (permalink)  
Vechi 28 aug 2010, 21:45:19
anqutz's Avatar
anqutz anqutz este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
de la Mc nu mancam,fast food-ul in general nu ma incanta.dar aveam un stil de viata foarte prost si ma bucur ca intelegi.dar...daca a venit vb de pachet la facultate?ce pachet?ca eu de obicei daca mananc paine mananc dimineata 2 feliute de paine integrala sau una,depinde marime si atat,in restul zilei...nu ma mai ating de paine.imi trebuie multa imaginatie am auzit ca exista batoane proteice desi nu am mancat niciodata.e adevarat ca sunt sanatoase si tin locul unei mese?eu am fost acum 2 ani la un nutritionist si asa imi spunea,cand a venit vb de mesele de peste zi cand sunt la facultate,ca pot consuma un baton proteic...
Da, sunt ok batoanele proteice. Numai ca au si kcal pe masura, 300 per baton. Mai bine alegi unul de slabit, care are mult mai putine kcal (un fibrobar are 170 de kcal). Sa stii ca nici eu nu mancam sandvisuri la fac, mai ales pt ca nu mananc paine, nu mancam nici inainte asa ca de ce m-as apuca acum? Mancam bine la micul dejun, la facutlate imi luam un iaurt de baut de 450 de gr, degresat, un fibrobar si un fruct sau chiar 2, in functie de cate ore stateam. Fibrobarul si iaurtul erau pranzul, iar fiecare fruct era cate o gustare. Si cina o luam acasa. Erau si zile fericite in care puteam sa mananc pranzul acasa, dar ori mai devreme ori mai tarziu decat ora corecta. Si iti recomand si tie sa-ti iei ceva la tine, ca sa nu te opresti la patiserie sau mai stiu eu pe unde sau sa sari peste mese.