View Single Post
  #17 (permalink)  
Vechi 13 nov 2010, 19:58:51
rozica1965's Avatar
rozica1965 rozica1965 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Am 123 de kg la 21 ani! Vreau sa slabesc 53 de kg in 6 luni

Citat:
Anterior postat de Camy1989 Vezi mesajul
Buna fetelor! Va multumesc ca ma sustineti Nu prea am timp , dar de acum o sa incerc sa imi fac timp sa vorbesc cu voi ... Deci in prezent mananc la micul dejun -fructe, la pranz - carne de pui fiarta sau la gratar cu salata verde cu lamaie sau salata de varza cu lamaie , la cina- supa de legume, daca nu am timp sa fac mananc salate sau fructe depinde de dispozitie. Eu zic ca e bine , nu mie foame , ma simt foarte bine si mult mai usoara.
De cateva zile am bicicleta ... Am facut 4 zile la rand ... dupa 20 de minute de pedalat transpir foarte foarte foarte tare, la inceput imi era greu dar acum mi se pare distractiv In prima zi am pedalat o ora si jumatate, a doua zi doua ore, a treia zi doua ore jumate si azi am pedalat 3 ore. Sunt foarte incantata! Eu vreau sa slabesc pana pe 19 decembrie sa ajung cel putin la 105 vine iubitul meu din Londra si nu vreau sa il dezamagesc ca nu am slabit De cand am intrat in comunitatea voastra nu am mai mancat paine, am renuntat la orice bautura carbogazoasa, sau naturala, beau doar apa plata. Numai mananc dulce deloc. M-am uitat peste dietele pe care mi le-ati recomandatat , am luat din fiecare ce am considerat eu ca e ok pentru mine .. pentru ca ma cunosc. Ce parere aveti? E ok meniul meu? Am trisat intr-o zi cand am fost la ai mei , am mancat mancare gatita de mama foarte grasa si am pus un kg inapoi dar apoi am revenit la ale mele si am dat jos kilogramul acela
M-am gandit sa va povestesc cate ceva despre mine ... Cand era micuta eram foarte foarte foarte slaba, cand plangeam ma invineteam la ochii foarte tare. Mama mea m-a dus la doctor sa vada ce am si acel doctor i-a spus ca nu am nimic. Dar mama a insistat si a inceput sa imi dea vitamine. Am luat vitamine un an din care o luna injectabil. Eram in clasa a 3-a atunci, eram foarte pretentioasa la mancare. Dupa un an de vitamine eu tot nu aveam pofta de mancare. Apoi ne-am mutat de la oras , undeva la tara. Si de cand ne-am mutat acolo am inceput sa ma ingras. Mancam foarte mult, ca niciodata mancam paine, inainte nici batuta nu mancam paine si asa usor ,usor am ajuns in clasa a 8-a sa am 70 de kg ... apoi cand am terminat liceul cantaream 100 kg iar acum in august anul acesta cantaream 110 iar in luna septembrie am pus 13 kg pe mine. Atunci m-am speriat si am zis ca e timpul sa fac ceva! Stiu de ce am pus atatea kilograme intr-o luna( mancam numai dupa ora 18 pana atunci nu imi trebuia nimic, mancam doar de la fast food si in loc de apa doar pepsi si cola, si multa ciocolata) Cand sunt suparata sau mie dor de al meu mananc foarte mult . Asa sunt eu ... alte persoane slabesc .. eu ma ingras .. Acum am reusit sa ma controlez ... chiar daca imi e dor de iubitul meu ... stiu ca el ar fii mult mai bucuros sa ma vada mai slabuta decat mai grasa decat cand m-a vazut ultima data in august O sa fac mult sport si poate reusesc Va pup Aveti grija de voi si la cat mai putine kilograme
ooooo,ai aparut...servus...
Noi nu am mai vb si nici nu imi dau cu parerea despre meniul tau,pt ca al meu e vai de lume.....toata ziua ma cearta fetele de pe aici....
Deci si ti iti impui termene....si eu ziceam de revelion sa am 115....daca o-i reusi...sunt la concurs.Parerea fetelor despre asa ceva nu este buna.Mai vb.
Răspuns cu citat