View Single Post
  #17 (permalink)  
Vechi 25 oct 2009, 11:37:11
schatzi's Avatar
schatzi schatzi este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 23 oct 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: numar calorii
Date: 167cm, 77kg
Mesaje: 674
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Post Re: Cum sa slabesc? am 90 de kg

acum am intrat aici si vad ca abia ai scris sonya. da, intr-adevar cam lipsesc carnea si pestele. dar nu de cand sunt la dieta.. ci in general. nu sunt un fan carne... mananc.. dar numai daca gatesc si pt altcineva. cand gatesc pt mine... o exclud. astazi de ex. o sa mananc la mama.. ceea ce inseamna ca voi manca sigur carne. rar pt mine imi gatesc cu carne. nu-mi inspira nimic...
pestele imi place... dar imi place prajit si cum tot ce e bun... in dieta e interzis.. deocamdata nu am mancat.. desi ieri mi-am cumparat... dar e in congelator. nu-mi prea place pestele la cuptor.. sau io stiu cum.
dar o sa incerc sa introduc carnea in alimentatia mea. e bine ca mi-ai atras atentia.
am sa imi deschid un jurnal.. cred ca va fi mai simplu sa comunicam acolo.. sa nu ocupam subiectul cu problemele mele.
schatzi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2317 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1800 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1543 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]