View Single Post
  #17 (permalink)  
Vechi 19 nov 2009, 21:28:49
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Cum as putea sa slabesc?

Citat:
Anterior postat de marcimova Vezi mesajul
Slabuta draga, iti multumesc de incurajari.
Din pacate, ieri am ciugulit o feliuta de tort, era asa de apetisant incat nu am putut sa ma abtin. Dar nu-i nimic, merg inainte. La cate felii de tort am mancat eu sa ajung la 82 de kg, una e mizilic, nu ma dezamagesc. Am mers astazi mai mult pe jos.
Ce sa fac, sunt o mare pofticioasa. Daca nu mananc ma ia cu calduri si cu stari de rau. Problema e ca daca am gustat nu ma las pana nu mananc tot. Nu pot sa ma limitez la o gurita.

Fetelor si voi sunteti pofticioase ca mine?????
Ce faceti sa scapati de pofte????

Azi cand m-am urcat pe cantar aveam 81.5 kg. Nu am mai putut de bucurie, asta ma motiveaza sa continui cura de slabire.

Fetelor, va pupa Marci

Slabire usoara
Salutare Marci

Este foarte bine ca esti optimista. Si in plus eu te sfatui, ori de cate ori ai ocazia si timp, alege mersul pe jos in locul masinei

Nu-i chiar bine cu poftele astea... Ar trebui sa te educi, sa iti permiti o lingurita dar acolo sa te opresti, altfel nu vei slabi, tot gustand din toate.

Si eu am pofte, in special, in perioada de dinainte de menstra, dar ma abtin de la excese, in cel mai rau caz mananc 50 gr cioco, dar asta rar se intampla. Practic trebuie sa te educi, sa iti tii poftele in frau, sa te pacalesti cu fructe daca ai pofta de dulce, tot felul de trucuri, dar care te-ar salva sa nu pacatuiesti mult

Tine-te de treaba si sunt sigura ca vei reusi sa fii o slabuta

Mult succes

ps: mai faci si un alt tip de miscar decat mers pe jos?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii