View Single Post
  #17 (permalink)  
Vechi 05 feb 2011, 17:53:16
andral's Avatar
andral andral este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 18 ian 2011
Locaţie: Bournemouth, Anglia
Vârsta: 44
Dieta: hipocalorica+sport
Date: 167cm, 84.5kg
Mesaje: 843
Aprecieri acordate: 8
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Slabute din Vaslui

si eu sunt din vaslui de loc...acum m.am ingrasat binisor dar sper sa slabesc inapoi...anul trecut am slabit 8 kg mergand la sala fara sa tin vreo dieta anume,mancam normal...aveau banda,bici stationara,bici eliptica si faceam diverse exercitii pentru incalzire ...antrenorii recomandau celor care aveau nevoie de a slabi sa faca cat mai mult cardio,adica bici si banda..o ruda care a combinat sala si dieta a reusit sa slabeasca cam 14 kg in acelasi timp in care eu am slabit 8,adica in 4 luni..acum nu am posibilitatea sa merg la sala,nu are cine face babysitter la copil dar am acasa o bici eliptica si sper sa o folosesc cat mai mult...la sala era mult mai bine ma luam cu toti cei care faceau sport,acasa mi se pare tare greu sa fac singura
andral, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2342 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1825 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1438 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat