View Single Post
  #17 (permalink)  
Vechi 29 nov 2009, 17:12:08
Red_Rose's Avatar
Red_Rose Red_Rose este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Chisinau, Moldova
Vârsta: 33
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 168cm, 66kg
Mesaje: 1.494
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 2 mesaje
Implicit Re: SOS!!! Despre slabitul care devine obsesie!

Mi se pare cunoscuta situatia..depresie,nu vroiam sa ies din casa,mereu cu gindul ca azi maninc(dulciuri,paine cu maioneza etc.) iar de miine gata si urmau asa mai multe zile..doar ca eu m-am oprit putin mai repede..doar citeva sapt am facut asa prostie timp in care am pus 4 kg pe mine pt ca eram dupa slabire(de 12 kg) si trebuia treptat sa maninc cite ceva dar eu mincam ca scapata mult si seara cu gindul ca a doua zi incep dieta..am inceput-o cu o prietena si ne-am lasat dupa citeva zile pt ca eu i-am zis ca nu trebuie sa slabim doar cu supa de varza..mai bine am minca pur si simplu mai sanatos.si pina la urma iata ca timp de citeva sapt am mincat pina imi era greata dar totusi inca mai vroiam..bine ca intr-o zi mi-a venit mintea la cap si m-am oprit ca de nu la sigur ajungeam la 100 kg in asa ritmuri..iata acum incetul cu incetul poftele pleaca ,nu-mi mai este atit de tare pofta de prostii si deja nu mai vreau diete.Pur si simplu o sa maninc mincare buna Cit despre infometare,am tinut odata cind eram mica si acum regret tare pt ca din aceasta cauza acum am atita chin..Fetelor,nu va infometati!e cea mai mare greseala.Daca aveti un mic surplus de kg e de ajuns sa excludeti dulciurile si in citva timp o sa slabiti..Cit metabolismul inca nu a trecut prin infometare e ft usor de slabit doar tinind cont de unele mici lucruri.
Red_Rose, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1906 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1389 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 615 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat