View Single Post
  #17 (permalink)  
Vechi 02 sep 2011, 22:03:31
vio ce doreste sa slabeasca's Avatar
vio ce doreste sa slabeasca vio ce doreste sa slabeasca este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2011
Locaţie: FRUMUSICA, Romania
Vârsta: 51
Date: 167cm, 109kg
Mesaje: 2.799
Aprecieri acordate: 3.082
Am fost apreciat(a) de 2.316 ori in 1.319 mesaje
Implicit Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie

Au trecut 2 zile ,nu ma simt prea rau dar imi face cu ochiul mancarea celorlalti.e bine macar ca nu am renuntat dintr-o data la cele nepermise ci m-am pregatit de mai multe zile in urma.ma simt vinovata ca nu am facut destul sport dar am muncit din greu la gradina,pana acum.nustiu cum sa fac cu masurarea pierderii in greutate ,ma cantaresc in fiecare dimineata sau mai bine o data pe saptamana?imi raspund tot eu ,zicandu-mi ca e mai bine la saptamana ca data trecuta ma descurajam cand intr-o dimineata mi se parea ca am mai pus in loc sa dau jos si mai, mai sa dau la abandon.in legatura cu apa ,mi se pare cam mult cat mi se propune..eu credeam ca -mie destul doi litri pe care ii beam cu placere dar vad ca trebuie mai mult ,ce sa fac primesc cu placere propunerea....hai succes fetelor si noapte buna!
vio ce doreste sa slabeasca, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2367 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1850 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1593 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]