View Single Post
  #170 (permalink)  
Vechi 14 iun 2017, 08:37:26
mihaela2289's Avatar
mihaela2289 mihaela2289 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 23 ian 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Dieta: dieta Ketogenica este preferata mea
Date: 173cm, 65.7kg
Mesaje: 251
Aprecieri acordate: 74
Am fost apreciat(a) de 352 ori in 173 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mihaela - Keto

Hello girls. Redeschid jurnalul pentru ca am din nou de luptat cu kg in plus. Si bonus am descoperit ca am hipotiroidie. Adica.. Cum sa faci sa fie si mai greu... Ma simt asa, ca intr-un joc pe calculator unde urmatorului nivel i se mai adauga ceva ca sa fie si mai greu. In ultimele luni m-am mentinut o perioada buna la 63 kg (retentia de apa dupa ce am inceput sa mananc si carbohidrati) urmand ca usor usor sa imi bat joc de munca mea si sa mananc fast-food, sa beau bere si sa fac abuz tot mai des de carbohidrati. Asadar, am ajuns la 66 kg. Am mai mancat calculat, le-am mai dat jos, iar am dat iama in fast-food si dimineata aveam 66 fix. De azi mananc iar cantarit, am un nou target nebun si in plus vreau sa reglez functia tiroidei prin alimentatie si suplimente. Nu vreau Euthirox, cel putin nu inca. Analizele m-au destabilizat psihic, ma gandesc uneori ca nu mai are sens sa mananc sanatos ca oricum voi lua in greutate. De asta si vreau sa ma intorc la keto calculat pentru ca doar asa o sa am grija la ceea ce mananc. Si acest forum ma ambitioneaza. Stiu ca o sa fie greu la vara sa rezist tentatiilor, dar poate voi reusi doar sa-mi fac o placere o data pe saptamana, nu sa mai fac abuz. Am realizat ca totul e pe psihic.

Asadar: 14.06 - 66 kg. Target: 14.08 58 kg. 2 luni si 8 kg. Oare voi reusi?
mihaela2289, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1692 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1175 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 918 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui mihaela2289:
Zoe (14 iun 2017)