View Single Post
  #1736 (permalink)  
Vechi 12 feb 2017, 16:11:51
marilo's Avatar
marilo marilo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 24 iun 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 64
Dieta: numar de calorii
Date: 164cm, 92.8kg
Mesaje: 3.882
Aprecieri acordate: 3.523
Am fost apreciat(a) de 3.406 ori in 1.604 mesaje
Implicit Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor

Citat:
Anterior postat de butterfly30 Vezi mesajul
Mari, eu nu ti-as recomanda sa scazi brusc caloriile si nicisa mananci zilnic acelasi numar pentru ca e greu, plus vei ajunge rapid la platou. Fa un calcul simplu, vezi cam cate calorii mananci tu intr-o zi normala, obisnuita, si scade cu 300-500, nu in fiecare zi la fel. Vei slabi garantat, lent si fara mari frustrari! Cand nu mai slabesti, mai scazi putin, si asa mai departe. Eu sunt o sustinatoare indocata a sportului, dar daca vri incepe sportul odata cu dieta nu cred ca vei rezista, eu una nu am reusit niciodata. Incepe dieta, asteapta sa te acomodezi psihic cu ea, si abia apoi incearca sa introduci treptat sportul, eu as incepe cu 10-15 min/zi, zilnic mai degraba decat 45 min de 3 ori pe săptămână. Iar cu timpul, pe masura ce te acomodezi, lucrurile vor veni de la sine! Suntem alaturi de tine cu incurajari, numai sa promiti ca intri si vorbesti cu noi si in zilele bune si in cele proaste!
Multumesc Fluturasule draga pentru sfaturi. Ai dreptate in tot ce-mi spui. O sa incerc sa fac asa cum zici. Eu nu mananc prea mult nici in mod obisnuit, sau poate doar mi se pare mie. Am pofta de dulce si uneori imi pierd ratiunea . Daca sunt vesela si toate sunt bune, cand ma asez la masa imi zic ca viata este frumoasa si hai sa ne bucuram de ea , cu ceva buuuun . Mda, asa fac eu. Mai am prostul obicei sa termin eu ce nu mai vor altii . Asta am facut de cand ma stiu. Vezi cate prostii fac ?
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tor-11046.html
29.10.2015 =91,6
26.11.2015 = 89,1
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui marilo:
butterfly30 (13 feb 2017)