View Single Post
  #18 (permalink)  
Vechi 25 mar 2015, 20:42:41
Michelina's Avatar
Michelina Michelina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Jurnal Silvia2011

Ma bucur ca nu te superi asa ca imi permit sa continui

Pe viitor as inlocui cerealele Nesle cu musli fara zahar. Initial par ca nu sunt destul de dulci dar dupa ce mananci de cateva ori descoperi dulceata naturala a ovazului si nu mai ai nevoie de zaharul adaugat de Nestle. Sau chiar fulgi de ovaz la care adaugi tu stafide, bucatele de ciocolata neagra 85%, fructe uscate( nu confiate) sau chiar fructe proaspete, amestecate cu tarate de ovaz, grau, fulgi de secara, seminte de in, susan, alune, nuci - combini dupa propriul gust.

Pare ca majoritatea meniurilor sunt cam uscate - gen sandvisuri. Pateul de ficat - nu prea contine ficat.

Poti incerca supe, salate - sunt si mai savuroase si iti permit si mai mare creativitate.

Ma bucur ca m-ai mai urmarit ca sa nu-ti imaginezi ca eu fac comentarii ca sunt eu vreo perfecta.
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Michelina:
silvia2011 (26 mar 2015)