View Single Post
  #18 (permalink)  
Vechi 30 apr 2010, 15:38:22
monamaria's Avatar
monamaria monamaria este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 27 apr 2010
Locaţie: neamt, Romania
Vârsta: 46
Dieta: rina
Date: 175cm, 96kg
Mesaje: 294
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 21 ori in 5 mesaje
Implicit Re: Trebuie sa slabesc 20 de kg - Jurnal Monamaria

Citat:
Anterior postat de shahla Vezi mesajul
Buna !

Multumesc pentru lamuriri .

Interesant meniul , tu cum te simti dupa 5 zile ( parca atatea ai ?! ) ? .Ce ti s-a parut cel mai greu pana acum ?

Te pup si spor la slabit !
pai nu stiu ce sa-ti raspund....ideea e ca ceva s-a intimplat in capul meu...adik deodata nu mi-a mai trebuit nik....doar sa slabesc...eu oricum mincam inainte mai mult carne si lactate....salate si fructe foarte putin...insa paine si foarte ,foarte multe dulciuri....ma ascundeam si de copiii sa nu ma vada...de parca nu ma mai saturam....fratele meu lucreza in africa si vine la 3 luni acasa...si de 2 ani de cite ori vine in concediu eu tot ma ingrasam...noi suntem foarte apropiati,eu ii cresc fetita....la ultima vizita(sapt trecuta)...inainte de a pleca mi-a facut ditamai scandalul si morala...ca nu am grija de mine ,ca parca nu ma mai recunoaste...etc...mai bine nu mai spun cite a zis....oricum am mai inceput diverse cure...dar renuntam dupa citeva zile....de data asta e altfel...m-am trezit luni dim hotarita...nu ma recunosc nici eu...ma simt bine...si incerc sa nu depasesc 120 g proteine pe zi...oricum de sapt viitoare bag si salatele...nu-mi lipseste nimik...doar silueta mea de la cumatria fetitei mele cind aveam 58 kg...acum 5 ani.....pup si o zi buna
monamaria, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1999 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1482 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 708 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]