View Single Post
  #18 (permalink)  
Vechi 17 mai 2010, 18:31:17
Diddy's Avatar
Diddy Diddy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 09 oct 2009
Locaţie: Targoviste, Romania
Date: 162cm, 63kg
Mesaje: 8
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Slabute din Dambovita

ma bucur k suntem vecine , si ar fi si mai dragut sa stiu cine anume esti?..uite eu ma duc la Maya langa spital, din cate am inteles irina, intructoarea de aerobic, ar fi fost si la pavcom..uite acum am venit si a fost plin..e numai de femei si toate zapacite..daca te hotarasti sa vii sa ma anunti..exista abonamente si doar pentru aerobic..eu fac combinat cu fitness! sa stii k si eu aveam probleme cu dulciurile si am scapat in momentul in care am inceput sa merg la sala si am vazut cat efort trebuie sa depun sa dau jos o ciocolata sau o inghetata..si am procedat altfel: mi-am portionat absolut toate dulciurile de la mine din frigider( si crede-ma k am multe) in cel mult 7 grame o portie = 30-70 de calorii si mananc dupa masa de dim sau pranz, depinde de dispozitie, iar seara incerc sa imi impun sa mananc legume (mixuri congelate) sau salata si ma bucur de un regim dat de la sala.... in legatura cu cornul mancat azi,eu nici nu mai stiu ce gust mai are, te sfatuiesc sa il inlocuiesti cu un mar verde sau golden, sau o portocala, incearca sa inlocuiesti macar o saptamana toate fainoasele de acest gen cu fructe si sa te cantaresti si o sa vezi sigur diferentele..oricum daca ai nev de "ajutor" ti-l ofer cu placere :*
Diddy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1793 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1276 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 502 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat