View Single Post
  #18 (permalink)  
Vechi 05 iul 2010, 09:42:21
Ciucik's Avatar
Ciucik Ciucik este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 23 iun 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Personalizata
Date: 160cm, 82.0kg
Mesaje: 692
Aprecieri acordate: 21
Am fost apreciat(a) de 89 ori in 67 mesaje
Red face Re: Azi e prima zi din restul vietii mele! ;) Jurnal Ciucik

Citat:
Anterior postat de Zoe Vezi mesajul
cu cat te obisnuiesti sa papi mai des, cu atat mai bine. eu am dat jos peste 5 kg numai pentru ca am inceput sa pap trei mese pe zi si 1-2 gustari, nereducand numarul de calorii initial, dar mancand mai des - ceea ce ma ducea la a manca mai putin, de fapt, decat sa ma indop intr-o masa, maxim doua, cum faceam inainte.
plus ca m-am obisnuit ca daca am ceva bun in casa (prajitura, placinta, ceva dulce in general sau cam prea caloric pentru o dieta) sa-l mananc dimineata, cand se consuma rapid - am si un boost de energie, cu ocazia asta, de la glucide . si nici n-am mustrari de constiinta seara.
organismului ii place sa pape la ore fixe, la fel cum ii place si sa doarma la ore fixe si sa faca miscare de tot felul, suntem o "masina perfecta" si depinde numai de noi sa fim in stare optima de functionare.
si eu plec la 7 de acasa si deseori ajung dupa 6.30, dar tot apuc seara macar sa ies la o plimbare in cartier, dupa ce termin cu toate indatoririle prin casa - si apoi stii cum dormi!? macar un sfert de ora in jurul blocului, plus coborat si urcat scarile. chiar merita!

hai, ca se poate!
Da, colega-slabuta, se poate, si sper sa mi-o dovedesc. La asta lucrez: mese la ore fixe si miscare fara numar-fara numar-fara numar (lupiii maiiiiii :p:p:p).
Multumesc pentru incurajari! Kiss-kiss