View Single Post
  #18 (permalink)  
Vechi 13 ian 2010, 00:12:32
tyna's Avatar
tyna tyna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 19 dec 2009
Locaţie: Perugia, Italia
Vârsta: 68
Dieta: giorno e notte total+dieta disociata pe zile
Date: 160cm, 83kg
Mesaje: 3
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: "Slabute" si la 50 de ani ;)

Iata-ma ajunsa si aici ,la categoria de varsta corespunzatoare mie ! Iti multumesc ,Slabuta,pentru sugestii! Sa ma asez la taclale cu Mikifix daca accepta!? Am o pofta de vorba !!!!! Rasfoind pe sit-uri italiene si fiind inscrisa si la un dietolog pot sa va spun ce am descoperit ! Pentru accelerarea metabolismului este de preferat a se consuma:
-mustar; ardei iute; rozmarin; ridichi;alge; cicoare de cultura;radicchio(salata rosie usor amara); cafea (suficient 1-2 fara zahar); morcov crud;capsuni; ceai verde
Eu fac ,,sport" in fiecare zi 35-45 minute...sar coarda (250-400sarituri),ha,ha,ha, sa vedeti cum salta sunculitele!!!!-bicicleta eliptica,abdomene...si asta din decembrie 2009 cand ajunsesem IAR la 89kg! Adevarat ca in urma cu 3 ani am avut 100kg apoi 76 -89 ,acum 85...sa vedem ce va mai fi! Sunt convinsa ca impreuna vom reusi!
tyna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2068 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1551 kcal/zi. Pentru a slăbi 3-4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1294 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat