Subiect: Jurnalul Siminei
View Single Post
  #19 (permalink)  
Vechi 09 dec 2017, 10:09:22
Animis23's Avatar
Animis23 Animis23 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Siminei

Buna dimineata!

Ieri am mancat:
md- iaurt cu prune uscate
pranz - somon la cuptor cu o salata de rucola si castraveti murati

Seara am avut petrecerea de craciun la firma, ceea ce inseamna ca nu am mancat conform planului, dar am mancat foarte putin, si in special ce era pe baza de carne si legume. fara extra branzeturi, sosuri, etc.

Am dezbatut indelung daca sa beau un pic de alcool, dupa 2 guri mi-am dat seama ca nu intra. Asta e o senzatie interesanta - unele lucruri care imi placeau nu imi mai plac sau au un gust ciudat. Scrie in planul de nutritie ca s-ar putea intampla asta. Nu imi dau seama exact care e mecanismul din spate, dar daca sunt atenta la organismul meu in momentele alea, foarte usor imi dau seama.

Asa ca sa curga apa plata

Ma voi cantari doar luni dimineata pentru ca e cu siguranta deprimant cantarul dupa "escapada" de aseara, dar ma bucur ca pot face asta o data pe saptamana, si cu bun simt.

Spuneam eu de "o gura si atat" si ma indrept din nou in directia cea buna, zic eu.

Un week-end frumos tuturor! Eu spal rufe si vase, ma uit la Vocea Romaniei in reluare, si citesc. Pupici!
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Animis23:
adinico (10 dec 2017), lidiuta (09 dec 2017)