View Single Post
  #19 (permalink)  
Vechi 11 oct 2018, 22:36:54
miaumiau's Avatar
miaumiau miaumiau este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: hipocalorica teoretic;de bun simt practic
Date: 181cm, 69.5kg
Mesaje: 359
Aprecieri acordate: 150
Am fost apreciat(a) de 342 ori in 201 mesaje
Implicit Re: Un nou jurnal, un nou inceput

Salutare draga Jurnal,
Azi aproape era sa ma abat de la calea cea dreapta cu o sesiune de binge and purge. Mi s-a facut o pofta incredibila de dulce si alte porcarii. M-am imbracat, gata sa ma duc la magazin, dar pe cand sa ies din casa m-am oprit. M-am gandit cat de oribil ma voi simti dupa aceea, iar ca un esec, iar sa o iau de la 0 a doua zi, iar sa ma doara stomacul si dintii. Am reusit sa ma pacalesc cu niste fructe si iaurturi. Pana la urma tot am depasit un numar decent de calorii, stiu ca ma ingras, deja am pus 2 kg in 10 zile si nu ma simt bine deloc. Dar nu am varsat si asta e un plus pentru ziua de azi.
M-am saturat de lupta asta, dar nici sa ma dau batuta nu e o solutie si nici o optiune. Sper ca scriind aici sa ma indemne sa fiu mai constienta de cum imi tratez corpul si implicit mintea.
O seara frumoasa!
miaumiau, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
miaumiau, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1780 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1263 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1006 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui miaumiau:
lidiuta (12 oct 2018)