View Single Post
  #19 (permalink)  
Vechi 08 mar 2012, 12:52:49
silviadm's Avatar
silviadm silviadm este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 30 mai 2011
Locaţie: bacau, Italia
Vârsta: 34
Dieta: personalizata/hipocalorica
Date: 164cm, 55kg
Mesaje: 3.744
Aprecieri acordate: 619
Am fost apreciat(a) de 763 ori in 553 mesaje
Implicit Re: Ce ar trebui sa manance prietenul meu pentru a se ingrasa?

bunami s'a atras atentia cu subectul asta aceasi problema am cu prietenul meunu e inalt ....170 maxim si miar place s se mai ingrase putin, 57kg are ,deci vreo 3 kg...dar problema e ca munceste si de 3 mese regulate cana acea de lapte +gustarile nu i le pot include in program....dim la 6 jum cand se trezeste mananca cand si cand deci cand ma refuza categoric ii pun o banana la el eventual s manance pana in 12°° si mancarea care o are pt pranz
knd vne acasa la 5 iar nu mananca, abia la 7°° ii se face fooame ...orice am in casa pt el nui nimik degresat si intr'un fel am incercat sa'i schimb alimentatia si il surptind cu tot felul de mancaruri si dulciuri preparate de mn sanatoase...cum nu mananca lapte cu cereale ii pun la masa uneori paine integrala ,ar trebui s fie mereu painea integrala,sau s'o las pe cea alba
mai da'ti va rog sfaturi cum sai schimb alimentatia ca sa'i fac corpul s reactioneze
__________________
jurnal-silviadm
silviadm, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1932 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1415 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1674 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat