View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 15 apr 2012, 11:31:30
Cassy's Avatar
Cassy Cassy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 10 iul 2010
Locaţie: bv, Romania
Vârsta: 27
Date: 162cm, 70.6kg
Mesaje: 1.721
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Jurnal Ilayna - Dear diary...

Citat:
Anterior postat de Ilayna Vezi mesajul
Mi-a dat in gand sa slabesc in clasa a 9-a , cand au inceput complexele de inferioritate , nu-mi place nimic la mine si ceilalti nu faceau decat sa imi sustina parerea proasta despre mine.
Am inceput sa ma infometez , ma felicitam ca luam doar o masa pe zi , slabeam un kg sau doua si cand ajungeam acasa in weekend de la oras , dadeam buzna in camara
Sunt acum clasa a 11-a , singura mea realizare in materie de dieta e ca nu m-am mai ingrasat din clasa a 9-a , macar atat.
Vreau sa slabesc pt ca:
-nu am pic de incredere in mine
-sunt foarte timida cu necunoscutii abia daca scot doua vorbe
-vreau sa imi demonstrez in primul rand mie , ca imi pot schimba viata si ca eu decid ce se intampla cu mine
As avea nevoie de ceva sfaturi in legatura cu spotul , adica nu prea stiu ce e mai bun...
Buna si bine-ai venit !
Stiu cum este,tocmai de asta e bine ca ai luat masuri. Ai facut un mare pas inainte facandu-ti un jurnal.Te va ajuta mult.
Sportul..poti sa incepi cu 20-30 min aerobic, tae-bo, pilates(gasesti filmulete chiar pe site) sau alergare pe afara,mers cu rolele..de 2,3 ori pe saptamana , iar pe masura ce pierzi in greutate,mai cresti durata . Te-ai gandit la vreo dieta? sau doar vei avea grija ce papi?
__________________
Jurnal Cassy--->http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...assy-4746.html

__________________________________________

Mancarea-i un minut pe buze si o viata pe solduri !
Cassy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2208 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1691 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1692 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]