View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 27 apr 2012, 14:51:33
kasty's Avatar
kasty kasty este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 ian 2012
Locaţie: Craiova, Romania
Dieta: nu stiu inca....
Date: 164cm, 68.60kg
Mesaje: 735
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 30 ori in 25 mesaje
Implicit Re: Jurnal karmen24 - Nu slabesc deloc...

Citat:
Anterior postat de karmen24 Vezi mesajul
Buna ziua, Numele meu este Alina si am o problema de ordin nutritionist / psihologic ..Am ajuns in starea in care stau in pat si nu pot sa adorm deoarece ma gandesc la faptul ca de aproximativ 5 luni merg la sala de 3 ori pe saptamana , cate 2 ore ( tae-bo , zumba), merg pe role , bicicleta, merg pe jos, m-am despartit de tigari , fast-food , prajeli , cartofi + altele si NIMIC. Nu se vede absolut nimic la cantar! Nutritionista mi-a spus ca , corpul meu transforma grasimea in muschi si de accea nu se vede la cantar dar totusi e demoralizant sa nu vad o schimbare dupa atata timp si sa vad cum apar mereu povesti de genul..."Am slabit zeci de kilograme....." Ca sa nu ma adaug faptul ca de 2 luni fac si tratamente de genul electrostimulari , masaje anticelulitice si impachetari.... Ma deranjeaza enorm cand ma gandesc ca vine iar vara si iar stau sa port tricouri largi , rochii lungi si largi doar ca sa acopar din nou abdomenul destul de maricel...Merg pe 26 de ani , am 1.73 inaltime si peste 85 de kg ..... Sper sa pot sta de vorba cu cineva care sa imi dea curaj sa merg mai departe deoarece sincer imi vine sa renunt la tot si sa ma impac cu ideea ca asa o sa fiu mereu.....oricate probleme as avea cu tensiunea sau tiroida ( pentru care iau tratamente...).

Va multumesc.
Hey, Alina draga mea capul sus!
cum sa te descurajezi asa.... plus ca si stresul ingrasa... asa ca lasa stresul, continua sa faci sport si sa mananci sanatos
s-ar putea sa nu dea randament mom pt ca ai prb cu tiroida(din cate am inteles esti pe tratament pt tiroida), dupa ce se va regla aceasta prb a glandei sigur vei avea rezultate
tratamentul de tiroida se va term si dc totul va fi ok vei avea timp in 2 luni sa dai jos aprox 7-10 kg asa ca vei arata bine la vara
si draga mea imp e sa te simti tu bine in pielea ta
complexe au si fetele slabanoage si cele plinute.... viata noastra nu trb sa se raporteze la asta
te pupic
__________________
jurnal kasty
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...sty-10962.html
Secretul vietii nu este sa ai tot ceea ce iti doresti, ci sa-ti doresti tot ceea ce ai.