Subiect: Sfat!!!
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 22 mai 2012, 12:48:52
eliza david's Avatar
eliza david eliza david este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 30 nov 2009
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 41
Dieta: lowcarb
Date: 164cm, 59.6kg
Mesaje: 2.578
Aprecieri acordate: 191
Am fost apreciat(a) de 497 ori in 360 mesaje
Implicit Re: Sfat!!!

Citat:
Anterior postat de jojoluk Vezi mesajul
Buna fetelor. Un sfat va rog sa imi dati si mie. Am hotarat sa raman la o dieta si anume la WW. Mi se pare ok pt ca nu sufar de la nemancat si eu oricum am grija (in ultima vreme) ce mananc. Insa....
trebuie sa mananc zilnic 22 puncte nu? Daca fac sport vin alte 22 puncte? Fac cam o ora de gimnastica (aerobic, sarituri, coarda, step aerobic, zumba) depinde ce am chef.
Eu as vrea ca pana in septembrie, mai precis pe 1 (am 3 nunti si ma strang rochiile de anul trecut) sa slabesc macare 10 kg (idealul meu e de 15).
Oricum am slabit deja 2 kg, de vreo 3 saptamani.
Problema mea asta e, cu punctele. Trebuie sa mananc 22 puncte fix si daca fac sport tot 22 puncte trebuie sa ating?
Va rog sa ma lamuriti.
O zi buna!!!
Pupicei
Buna, din cate stiu eu, punctele pe care le obtii prin sport sunt puncte bonus. Adik le poti adauga la meniu (de ex. daca ai facut 15 min. de aerobic si ai castigat 1,5 puncte, vei adauga la meniu si vei putea manca 22+1,5=23,5 pct). Dar stiam ca exista o limita pe saptamana a punctelor bonus pe care le poti folosi. Adik daca tu faci 2 ore de sport pe zi si sa zicem castigi 10 puncte, nu le poti adauga pe toate la meniu. O sa mai caut si o sa revin.
uite o lista cu punctele din sport: Clubul Weight Watchers, come in!!!

si de asemenea, poti vb cu fetele care tin aceasta dieta aici: Clubul Weight Watchers, come in!!!.
Ele iti vor putea da mai multe informatii corecte.
Iti doresc succes in atingerea targetului!
__________________



jurnal de primavara
Răspuns cu citat