Subiect: Jurnal Pebbles
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 23 mai 2012, 23:10:08
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnal Pebbles

Citat:
Anterior postat de pebbles Vezi mesajul
servus servus!
stau de nitica vreme pe forum,cred ca a venit timpul sa-mi iau bucatica mea de curticica si sa-mi instalez cortul.casuta nu-mi fac
so,pentru cine nu ma stie.sunt roxana,in brasov,am 23 de ani si 100,5 kg ,pe la mijlocul lui aprilie aveam 106,5 ,deci au avut deja loc cateva schimbari
cum am ajuns la 106,5?cu rabdare si multe chipsuri
totul a inceput cand m-am lasat de handbal,atunci am inceput incet incet sa iau in greutate,nu eram inca grasa,mai degraba as zice ca incepeam sa am forme
am inceput sa iau proportii alarmante acum 3 ani jumate cand m-am angajat.jobul si facultate imi ocupat toata ziua.in timpul zilei mancam putin si prost(ex.covrigi,cornuri,biscuiti,etc) si seara cand ajungeam acasa ma inchideam in frigider.in felul asta am ajuns de la 80 (ceea ce pt mine era foarte ok avand in vedere ca am 1,84 inaltime ) la 106,5
momentul cand am ajuns sa spun "stop.trebuie sa fac o schimbare" a fost cand mi-au aparut cateva vergeturi pe burta , prietenul meu mi-a spus mai pe ocolite ca nu poate sa ma ia cu el pe motor in concediu pentru ca nu sunt tocmai usurica ,(concediu planuit si dezbatut de mai bine de un an de zile,insemnand vizitarea alpilor vreo 2 sapt) si cand dorind sa-mi cumpar echipament moto am avut minunata surpriza sa observ ca marimea mea nu se fabrica
asa ca m-am pus pe treaba,am inceput cu dieta lui catalin crisan(o prietena a slabit enorm cu ea),dar azi am renuntat la ea,m-am saturat de atata carne si nu mai rezistam fara fructe si legume.
asa ca de azi incep dieta hipocalorica combinata cu sport ,poate asa voi reusi sa slabesc
gata ca iar vorbesc mult,prost si fara rost
asa ca va urez de acum "bun venit in veranda cortului meu",va astept cu mic cu mare,e loc pentru toata lumea

p.s. : de fapt mi-am facut jurnal doar ca sa am si eu unde sa ma laud,ca sa n-o mai fac pe jurnalele altora
salutare!
bine te-am gasit la tine in curte ,in cort!
multa bafta cu noua dieta aleasa !si felicitari pt miscare/sport!
sunt sigura ca daca vei respecta dieta si vei face sport ,vei ajuge la kg dorite!
multa bafta!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]