View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 27 mai 2012, 21:41:11
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Stefanai XTR - o mamica fericita

Citat:
Anterior postat de StefaniaXtr Vezi mesajul
Buna tuturo!
In sfarsit am gasit si eu 5 minute libere sa imi fac jurnal.
Dupa cum poate stiti, anul trecut am intrat si eu in comunitatea celor care vor sa slabeasca sanatos si frumos.
La nici o luna dupa ce m-am inscris am ramas insarcinata si am povestit alaturi de alte viitoare mamici din comunitate mai toate trairile si sentimentele prin care am trecut.
Pe 06.04.2012 am nascut un baietel de 3,700 kg si 52 cm lungime. Nasterea a fost prin cezariana din motive medicale (conform biletulut de externare diagnosticul a fost de distocie).
Imediat dupa ce am nascut am inceput sa ma confrunt cu ceva probleme minore de genul: baiatul meu a fost suspectat de displazie de sold, dar are doar talus valgus, care este tratabila si i-au aparut pe fata multe bubite, care, de la 14 zile ale lui bebe si pana acum nu vor sa dispara sub nici o forma. Aplic un tratament, se amelioreaza 1 zi, apoi apar parca mai multe.
Am ajuns sa utilizez si leacuri babesti numai sa-mi vad iarasi copilul fara bubite si cu pielea finuta si catifelata.
Cat despre ce manac acum e destul de simplu: carne de pasre in supe sau pe gratar, peste, legume, lactate sub diferite forme si fructe, toate astea ca sa am un lapte cat mai bun pentru puiul meu.
Daca aveti intrebari sau doriti detalii va stau la dispozitie si voi incerca sa va raspund cat de repede pot.
Felicitari pentru casuta, draga Stefania!
Sa iti traiasca minunea de baietel!Cu ajutorul lui Dumnezeu si cu tratamentul sunt increzatoare ca va fi bine!
Sa ai spor si succes in drumul ales impotriva kilogramelor in plus!
Te pup!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]