Subiect: Jurnal Lavinia
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 04 mar 2010, 17:15:04
Gea's Avatar
Gea Gea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 170cm, 68.5kg
Mesaje: 2.168
Aprecieri acordate: 1.045
Am fost apreciat(a) de 1.229 ori in 521 mesaje
Implicit Re: Jurnal Lavinia

Citat:
Anterior postat de justbelieve Vezi mesajul
Buna!Sunt noua pe aici si m-am hotarat sa-mi fac un jurnal.Asa cred ca o sa-mi fie mai usor daca o sa impartasesc cu voi experiente si orice sfat din partea voastra este bine venit.
Incep prin a spune ca am 15 ani si am de dat jos doar cateva kg(aprox. 4).De fapt pt mine nu conteaza kg ci masurile pe care le am.
M-am hotarat sa tin un regim deoarece se apropie vara si nu vreau sa-mi fie rusine cu corpul meu atunci cand voi purta rochite,pantaloni scurti..
Pot sa spun ca nu sunt atat de grasa dar...avand in vedere ca sunt mica(1,60) ma nemultumesc diferite parti ale corpului ,in special picioarele.Sunt groase..
Am aprox. o luna de cand am inceput sa evit prajelile,dulciurile,sucurile,produsele fast food-ul si painea alba pe care am inlocuit-o cu paine neagra.Si in acest timp am facut si sport,cate jumatate de ora-o ora pe zi:zumba,pilates,tae-bo,abdomene.Intr-un fel s-au vazut rezultatele,cativa cm pierduti in talie,si cativa la picioare.
O sa scriu aici in fiecare zi ce mananc si ce exercitii fac, si astept sfaturi ce e bine,ce nu e bine,ce exercitii sa fac.
Multumesc anticipat si sper ca odata si odata o sa fiu si eu multumita de corpul meu.
Bine ai venit Lavinia

Pot sa iti spun ca deja faci de o luna ce trebuie Daca o tii tot asa vei ajunge repede la masurile dorite. Oricum, la varsta ta inca se mai modifica corpul si masurile. Sa fii mereu in armonie cu tine!!

Pupici
__________________
Sarcina bebe 1: 66 kg + 25 kg = 91kg
Dupa nastere: 79 kg, inceput slabire: 86.5kg
25.09.11 - 15.03.13 = - 21kg > 65.5 kg
Sarcina bebe 2: 66 kg + 16 kg = 82 kg
Dupa nastere: 75 kg, inceput slabire: 71.5 kg
12.10.15 - 20.12.15 = - 6.5kg > 65kg
Gea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]