View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 07 mar 2010, 16:17:24
VAmedeea's Avatar
VAmedeea VAmedeea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Thumbs up re: VAmedeea-Misiune posibila

O sa incep sa scriu ce am mancat azi:
- micul dejun: 2 kiwi cu 2 ore inainte (ora 8), 300 ml lapte 0,1% grasime, 4 felii de pane toast integrala (ora 10), 3 patratele de ciocolata 60% cacao
- pranzul: (ora 13) salata facuta din 2 rosii, mozzarella, 4 masline negre, 150 gr. ton la conserva (in apa), 2 ciuperci proaspete, 3 frunze de salata iceberg, putin ulei de masline extravirgin, un pic de otet, condimente (piper, oregano, menta) + 200 gr. iaurt 0,1% grasime
- la 14.30: cateva alune de padure, un cub de branza babybel
- la 16: 2 fructe - mere sau pere
- la cina (ora 18) vreau sa imi fac doua ciocanele de pui la cuptor cu dovlecel, eventual un pic de salata, sau branzica

In cazul in care imi mai e foame dupa, mai manac 2-3 patratele de ciocolata neagra si inainte de culcare un fruct. Totul e insotit de multa apa, cam 3 litri pe zi si nici un pic de sare adaugata (in afara de cea continuta deja de alimente).
Nu stiu cate calorii au in total si oricum nu tin cont de asta. Sper sa fie bine deaoarece tin Monti si aici conteaza f. mult combinatiile.
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]