View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 01 aug 2012, 20:12:16
Prapadeala's Avatar
Prapadeala Prapadeala este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: Jurnal simosymo :)

Citat:
Anterior postat de simosymo Vezi mesajul
Dragile mele,
Nu este prima oara cand intru aici, va citesc postarile de luni bune si pe foarte multe dintre voi va admir pentru ce faceti pentru voi cat si pentru membrele forumului. Imi doresc si eu foarte mult sa adopt un stil de viata sanatos si de aici am de la cine sa invat asta.
De astazi dimineata citesc si tot citesc pe acest forum si m-am hotarat ce mi s-ar potrivi cel mai bine pentru a slabi si mai ales pentru a-mi schimba stilul de viata : dieta Montignac.
Asa ca am trecut la atac: astazi am facut gimnastica 1 ora dimineata si dupa ce am studiat tot felul de meniuri aici, dar nu am avut timp sa gatesc si am mancat:
MD (ora10.00) - branza feta, rosie, castravete, ardei si un ou fiert tare
P - la fel ca MD + - toate cu 1 feliuta de paine neagra
C - 2 sarmalute traditionale (aici cred ca am gresit, nu? deoarece contin orez alb)

2 litri apa, 1 cafea
Buna Simo,

nu stiu foarte multe despre Montignac, dar din ce am mai citit ai gresit si la cina si la pranz. La cina, asa cum ai ghicit si tu, datorita orezului, iar la pranz ai combinat painea cu proteinele si lipidele, iar la monti, glucidele nu se amesteca cu lipidele.

Mai multe cred ca ti-ar fi util sa afli de la fetele care tin monti Gasca fetelor care tin Montignac partea X

In rest, bine ai venit si sper sa iti indeplinesti obiectivul.

Cati ani ai? Sport faci? Povesteste-ne mai multe despre tine
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]