Subiect: Jurnal viodel
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 13 oct 2012, 16:35:05
Rallara's Avatar
Rallara Rallara este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal viodel

Citat:
Anterior postat de VIODEL Vezi mesajul
Buna slabutelor si spor la slabit. Ma numesc Delia, sunt din Bucuresti, am 25 de ani, 69 kg, 1.75 cm, talie 86, bust 96, fund 97 ( cred ca astea sunt masurile, le am notate acasa si acum scriu de la serviciu). In principiu imi doresc sa ajung la 65 de kg, dar daca slabesc mai mult nu se supara nimeni . Marea mea problema este ambitia, deoarece aproape in fiecare saptamana ma decid sa ma apuc serios de slabit, dar renunt dupa o zi sau doua. Sotul vine cu diferite idei : "hai sa ne uitam la un film dar du-te tu si cumpara o cola, niste seminte si-o ciocolata". Dupa astfel de momente imi spun ca incep dieta si modul de viata sanatos de saptamana viitoare. Pana cand se termina saptamana in care renunt, imi promit sa-mi satisfac toate poftele.... ca doar de saptamana urmatoare o sa fiu cea mai cuminte .Si tot asa.....
Imi lipseste mult ambitia, probabil din cauza faptului ca nu arat tocmai rau cu kg pe care la am in prezent. Intr-un fel imi permit sa mai sar cate o saptamana.
Acum vreo 2-3 luni am inceput sa tin south beach si am slabit fff frumos, iar acum tot mai caut ambitia sa reincep dieta. Ca si activitati fizice am tot incercat de-a lungul timpului mai multe: pilates, jogging, fitness, p90x, yoga, dar si de astea imi e greu sa ma tin mai mult timp considerand ca ma pot mobiliza mai bine cand tin si dieta.
Vreau sa precizez ca va sunt alaturi de fff mult timp, vizitand site-ul aproape in fiecare zi. Pana sa intru in comunitate , nu cunosteam mai nimic despre un stil de viata sanatos. Acum stiu destule dar cine sa le puna in aplicare?Am tot amanat momentul in care sa incep un jurnal (lucru de inteles dat fiind ca am tot amanat si dieta ). Va astept cu sfaturi si va promit ca voi tine cont de ele. Pupici
Ceau Delia!

Bine te regasesc in casuta ta
Intrebare: cat ai slabit acum 2-3 luni cu South Beach si cat ai tinut-o? Cele 3.5kg cu ea le-ai dat jos?
Asadar bine ai venit, spor la ambitionat, pentru ca daca teoria o stii, trebuie doar sa punem in aplicare... ceea ce e cel mai usor si la mine

Te pup si weekend frumos!
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]