View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 20 oct 2012, 21:04:45
Rallara's Avatar
Rallara Rallara este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit re: Jurnal CCristina D

Ceau Cristina si bine ai venit!

Iti doresc succes si parte de multa determinare pentru a ajunge acolo unde iti doresti... unde ne dorim toate de altfel... sa redevenim sanatoase... frumoase... sa ne simtim bine in pielea noastra...

Imi pare tare bine ca vrei sa urmezi un regim sanatos si nu vreo dieta... trebuie sa se transforme intr-un stil de viata... asa vom slabi fara sa ne gandim la asta sau sa realizam... se va petrece treptat si usor si in timp vom culege roadele unei vieti lungi si lipsite de probleme de sanatate...

Sa nu uiti si de sport, nu stiu daca faci... dar e necesar... e necesar sa faca parte din viata noastra, a fiecaruia. Incepe in ritmul tau si continua... e cel mai important lucru intr-o dieta... sa nu te lasi invinsa de frustrari sau termene limita... incet vom ajunge acolo unde trebuie si meritam. Sunt sigura.

Spor la slabit si ma bucur sa te avem printre noi, te pup!
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Rallara:
CCristina D (20 oct 2012)