View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 12 mar 2010, 22:12:59
airi85's Avatar
airi85 airi85 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 12 mar 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Date: 168cm, 65kg
Mesaje: 8
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: E311 - Galat de octil

din pacate nu stiu in ce masura ne putem feri 100% de ele..daca ma iau dupa ce spun expertii, ar insemna sa nu mai mananc nimic, sau sa imi fac gradina pe balcon si crescatorie de animale in apartament. Eu locuiesc in Bucuresti de 6 ani, restul i-am trait in Ploiesti si nici rude la tara nu am. Daca vreau sa beau un pahar de lapte fara conservanti sau mai stiu eu ce minuni, ce ar trebui sa fac? Sa colind satele din imprejurimi? Sa fim seriosi. si eu sunt adepta unei diete sanatoase dar din pacate circumstantele nu imi permit. Cred ca cel mai bine este sa mancam cate putin din toate si sa nu facem exces de ceea ce chiar ne face rau cu adevarat. Din pacate epoca rosiilor crescute in gradina cu ingrasaminte naturale si a carnii de pui "alergat" prin curte s-a cam stins pentru multii dintre noi.
airi85, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1622 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1105 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat