View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 02 ian 2013, 19:44:30
WhiteAngel's Avatar
WhiteAngel WhiteAngel este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 07 nov 2011
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 28
Dieta: Hipocalorica Personalizata
Date: 167cm, 00kg
Mesaje: 1.828
Aprecieri acordate: 600
Am fost apreciat(a) de 520 ori in 412 mesaje
Implicit re: Jurnal de slabit "Un nou inceput" - Youlightupmyworld

Buna si bine ai venit !
esti din craiova? si eu sunt

pai vad ca te`ai informat destul de bine in ceea ce priveste un regim de slabire si ca nu trebuie sa ne infometam .. asta e prima regula .. WW este o dieta sanatoasa, un fel de hipocalorica cu puncte in loc de calorii .. deci eu zic ca nu are rost sa numeri caloriile daca numeri punctele
in orice caz, eu pe toate fetele le sfatuiesc sa adopte o alimentatie echilibrata si sport ! initial iti poti numara caloriile ca sa iti dai seama pe unde trebuie sa te incadrezi, dar cand vezi ca ai inceput sa inveti cum sta treaba eu zic sa te opresti .. altfel ar putea devenii o obsesie si nu e bine .. o spun din proprie experienta .. incepusem sa ma gandesc la tot ce mananc, cate calorii si grame are orice aliment .. si chiar reduceam din portii pentru ca mi se parea prea mult .. asa ca mai bine previi lucrul asta si mananci asa cum iti cere organismul conteaza mai mult din ce provin acele calorii, nu neaparat numarul lor .. eu slabesc si cu 1500, daca sunt din proteine bune, carbohidrati buni, grasimi sanatoase
multa bafta in ceea ce ti`ai propus ! te pup
__________________
.................................................. .......................................
_______
Jurnal de mentinere
- WhiteAngel
_________

If you never CHASE your dream, You will never CATCH them !
Mananc ca sa traiesc, nu invers !


WhiteAngel, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. WhiteAngel, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].