View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 22 ian 2013, 20:15:34
VentoFreddo's Avatar
VentoFreddo VentoFreddo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Avocado ceafa de porc si dieta de 999 de calorii

in primul rand..si eu cumpar un singur avocadola cat costa..dar e drept ca pe banda nu am NUMAI un avocado
eu sunt pentru punctul 1:adica mancat mult si satios,dar din alimente sanatoase si cu combinatii corecte.nu tu paine cu cartofi sau orez cu carne ..pe mine corpul ma ajuta mult,am arderi bune cand nu mananc ca nesimtita..deaia tin Montignac,ca nu pune limita la cantitati,eu trebuie sa ma simt satula..farfuria plina imi da o senzatie de liniste sufleteasca nu conteaza ca farfuria e plina cu spanac fiert si ceva proteina alaturi,sau o farfurie plina(chiar 2) cu varza calita si pui ..Si nici un pahar de vin nu-mi lipsesteAdevarul e ca se slabeste frumos si asa,dar daca nu faci sport nu vei avea niciodata un corp frumos.
Categoric dietele de 1000 cal nu numai ca nu sunt pt mine,dar ma gandesc cu groaza ca nu pot tine la infinit..corpul se obisnuieste asa,cat poti sa rezisti cu 2 frunze de salata si un avocado pe zi..Ce tristetece viata...
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui VentoFreddo:
d4ny29 (29 ian 2013), Danutzza (27 ian 2013)