Subiect: Branza ingrasa?
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 07 feb 2013, 15:11:59
WhiteAngel's Avatar
WhiteAngel WhiteAngel este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 07 nov 2011
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 28
Dieta: Hipocalorica Personalizata
Date: 167cm, 00kg
Mesaje: 1.828
Aprecieri acordate: 600
Am fost apreciat(a) de 520 ori in 412 mesaje
Implicit Re: Branza ingrasa?

eu una cred ca depinde de fiecare metabolism in parte .. sunt multe persoane care au intoleranta la lactoza .. deci automat poate afecta procesul de slabire .. ramane doar sa`ti testezi propriul organism si sa vezi cum reactioneaza
dar 200g mie nu mi se pare deloc mult .. eu sunt o maniaca cand vine vorba de lactate si branzeturi ) iti mananc si un kg de branza dinaia grasa de la tarani o data ) .. evident ca nu fac asta .. dar ziceam asa, ca imi place f mult
pe cealalta parte se spune ca branza si lactatele ajuta la slabit datorita calciului ce previne depunerea de grasime pe corp ... oricum raman la ideea ca depinde de fiecare persoana in parte ! si in plus, niciun aliment nu ingrasa daca este consumat cu moderatie !
__________________
.................................................. .......................................
_______
Jurnal de mentinere
- WhiteAngel
_________

If you never CHASE your dream, You will never CATCH them !
Mananc ca sa traiesc, nu invers !


WhiteAngel, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. WhiteAngel, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat