Subiect: Dieta keto
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 22 iun 2013, 07:36:04
costina89's Avatar
costina89 costina89 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 05 mai 2011
Locaţie: ....., Romania
Vârsta: 34
Date: 164cm, 99.3kg
Mesaje: 2.646
Aprecieri acordate: 1.424
Am fost apreciat(a) de 1.602 ori in 1.090 mesaje
Implicit Re: Dieta keto

draga Carrot,Dieta Keto....daca ma intrebi pe mine nu e tocmai o dieta e un stil de viata,si sincer acum nu cred ca putem o viata cu mai putin de 30gr de carbo pe zi,e o dieta low carbo.....eu avand experienta cu dietele low carbo nu ti-o recomand decat daca dupa ce slabesti cele 20 kg te vei tine de treaba in continuare si nu te vei arunca in carbohidrati pt ca vei pune la loc ce ai dat jos si poate chiar mai mult.Daca te uiti pe pagina dr Andrei o sa vezi ca el mananca numai keto,chiar si cnd are ziua e incarcatura el nu mananca prajituri,pizza,paste,cartofi el mananca fructe.Intr-o perioada am vrut si eu sa o tin dar am zis ca nu are rost,mai bine o dieta in care sa mananc de toate cu moderatie.
20 de gr pana in august,lele doamne dar e mult rau....eu am vreo 10-15 si tot nu cred ca le dau jos pana atunci,te-ai gandit ce se intampla cu pielea ta daca slabesti asa brusc?
Tu faci cum crezi,parerea mea e ca nu e tocmai o "dieta" ok,gandeste-te ca e vara,vrei si tu sa manaci pepene,inghetata....nu mai zic cartofi prajiti,macar acolo o data pe luna.
Răspuns cu citat