View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 03 aug 2013, 00:53:25
priceless's Avatar
priceless priceless este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 02 aug 2013
Locaţie: deva, Romania
Vârsta: 39
Date: 181cm, 122kg
Mesaje: 12
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 15 ori in 11 mesaje
Implicit Re: Jurnalul ambitios! multi pasi mici :)

intotdeauna am fost o pofticioasa! de ce sa nu recunosc?..cu toate ca nu am fost dintotdeauna grasa (am avut metabolism bun, care s-a dus naibii se pare ca)..

ce a fost ...a fost (ca au fost multe in ultima vreme, si poate o sa va povestesc cu timpul dar acum mai important e ce va urma), de vreo 2 saptamani tot pun la cale un plan de bataie pentru slabit, ca deja ma simt rau (fizic si mental chiar)
mda... deja se ingroasa gluma...

sincer habar nu am cum am adunat astea 53 de kg..a ba!..mi=a fost foame..si am mancat

pe scurt planul meu ar fi urmatorul: 4 faze de cate 3 luni, la inceput mai multe kg de dat jos, apoi din ce in ce mai putine, pana spre deloc ( apoi perioada de mentinere care nu am inclus-o in anul urmator)

primele 3 luni...25kg (ca am de unde)
urmatoarele ...15kg
apoi ...10 kg
si in final 3kg

la partea cu mancarea (desigur) stau mai prost ca nu stiu ce dieta sa tin. m-am tot gandit, si nu stiu una suficient de sanatoasa sa o tin asa de mult timp. si revenim la mancatul sanatos...stil de viata etc. bun, teoria o stiu, dar concret???

de exemplu maine incep cu 3 mese pe zi si 2 gustari (la gustari un fruct) si pentru celelalte mese, imi propun sa mananc mai putin ca azi.
__________________
succesul = capacitatea de a renunta la ceea ce ne dorim ACUM in scopul a ceea ce ne dorim LA FINAL
Acest membru apreciaza mesajul lui priceless:
rozica1965 (03 aug 2013)