View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 19 oct 2013, 14:50:21
040489's Avatar
040489 040489 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 25 iun 2012
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: dieta sanatoasa :)
Date: 171cm, 73.5kg
Mesaje: 317
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 209 ori in 170 mesaje
Implicit Re: Slabuta in devenire

Citat:
Anterior postat de Andreea Catalina Vezi mesajul
Heii. Buna tutror ! Sper ca ma primiti printre voi.
Eu sunt noua pe aici, si ce-i drept, mica.. Ma simt cam intimidata. Probabil sunt singura care are 13 ani si vrea sa isi schimbe stilul de viata. A-si vrea sa ma ajutati si pe mine cu sfaturi si motivare. Mama nu prea e de acord cu chestia asta cu slabitul, dar avand 65 kg la varsta de 13 ani ar trebui sa fac ceva.
Eu obisnuiam sa mananc mult inainte, atat mancare gatita in casa, dar si multe dulciuri. Acum nu prea ma mai atrage mancarea si mananc mai putin de cand m-am pus pe slabit (de pe 15.10). Fac fitness zi de zi si mai ies la alergat cu o prietena care vrea si ea sa slabeasca. Deci, a-si fi foarte fericita daca mi-ati da niste sfaturi. :*
Hei, bine ai venit . La varsta ta, e important sa slabesti sanatos, esti inca in crestere. Cu siguranta fetele iti vor da sfaturi. Posteaza ceva meniuri, ce mananci zilnic si sigur ne vom da cu parerea .
040489, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1764 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1247 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 731 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui 040489:
Andreea Catalina (21 oct 2013)