View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 29 ian 2014, 13:29:08
MAEVA's Avatar
MAEVA MAEVA este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 08 iun 2011
Locaţie: PERPYGNAN, Franta
Dieta: Alimentatia sanatoasa
Date: 160cm, 95kg
Mesaje: 201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 20 ori in 15 mesaje
Implicit re: De data asta nu am sa ma dau batuta, am sa fiu o slabuta sanatoasa

Revin sa va povestesc cum am acumulat atatea kg,sunt 7 anii de cand sunt cu sotul meu in Franta,cand am ajuns aici am lasat totul in Romania unde este toata familia mea pe care inainte o vedeam in fiecare an iar de vreo 5 anii o vad o data la 3 anii,pentru-ca am un baetel de 4 anisorii.Cand am ajuns aici acum 7 anii cantaream 58 kg,iar astazi cantaresc 95 de kg,imi este foarte greu cu aceste kg,dar si mai greu imi este ca nu am vointa sa le pierd,sunt foarte fericita aici dar in acelas timp sunt si nefericita pentru-ca am familia departe de mine,asa ca pentru a nu fi asa trista tot timpul mananc foarte mult,toata ziu de ca nu sunt bine si dorul de casa ma ia deschid dulapul iar apoi o buna bucatica de ceocolata ma face sa uit putin de cei dragi,si asa am acumulat eu atateea kg,de 6 anii incerc sa slabesc fara nici un rezultat,o mare lipsa de vointa,SLABUTELOR MA ADRESEZ VOUO SI VA CER AJUTOR,VA CER SPRIJIN SI VA CER INCURAJARI SA-MI DATI,VA MULTUMESC
MAEVA, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2188 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1671 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1155 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui MAEVA:
rozica1965 (12 feb 2014)