Subiect: Jurnal Danitza 2
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 07 mar 2014, 12:41:55
danitza's Avatar
danitza danitza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 30 iul 2011
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 49
Dieta: Rina 90
Date: 168cm, 104.4kg
Mesaje: 857
Aprecieri acordate: 162
Am fost apreciat(a) de 419 ori in 219 mesaje
Implicit Re: Jurnal Danitza 2

Dragul meu jurnal, am o clipa libera si am venit sa vad ce mai faci. Adica sa-ti spun ce mai fac eu.
Nu stiu ce-am patit alaltaieri, dar pe seara m-a prins o foame compulsiva imposibil de oprit si am mancat de n-am mai putut. Nu chestii super calorice, dar vreo 20 masline de-alea coapte, imense, din ulei, si vreo sase felii subtiri de paine, iar la sfarsit un Fibrobar. Abia asa mi-am potolit foamea. Ieri a fost mai ok, dar tot m-am invartit pe la 1500 kcal, ceea ce e mult mai mult decat mi-am propus.
Azi vad ca am fost mai rezonabila. Tocmai am terminat pranzul si am strans pana acum vreo 688 kcal. Rezonabil. Pentru cina mi-am pus la muiat 100g hrisca si torn deasupra un sos de rosii cu ciuperci la borcan (48 kcal/100g). Ma rog, sper sa nu trec cu mult peste 1000. Sper.
E buna treaba cu Fibrobarul la MD. Il rontai la cafea, pe la 9, si tine de foame, iar pe la 10.30 mananc cu mar de vreo 150g. Mi-am luat o sacosa intreaga si adineaori am fost multumita sa constat ca, absolut intamplator, cele mai multe batoane au 155 kcal, desi sunt si multe cu 194 kcal.
Abia astept ziua de luni, sa intru la Oshawa. Poate intru cu 100kg si reusesc sa dau jos cateva. Mi-am luat tot ce-mi trebuie, am facut saptamana asta training-ul cu hrisca, asa ca pot sa ma apuc linistita. Mai am maine un hop mare, praznicul matusii mele. Deja vad ca au facut fetele o placinta cu mere care arata bestial. Asta ca sa nu mai pomenesc de aluatul de mucenici pe care l-am vazut adineaori si care sta sa se reverse din lighean, de frumos ce a crescut. Sper sa supravietuiesc decent acestor doua zile.
Nu mi-am propus cu seriozitate, dar as face azi 1km cu Start Walking. Imi placea tipa, ma tinea activa. Ma rog, n-am sa fac toate miscarile alea variate, ptc nu ma lasa sciatica, dar macar sa tin pasul in ritmul muzicii, atat imi doresc. Sau poate o plimbare de 20min, desi nu cred, ca ploua.
De-acu' tre' sa te las. Vreau sa fac siesta juma' de ora, apoi plec la servici. Te pup. Tine-mi pumnii, jurnalutule.
__________________
Frumusetea va salva lumea!
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tei-12332.html

Ultima dată editat de danitza; 07 mar 2014 at 12:45:10.
Acest membru apreciaza mesajul lui danitza:
Wana (17 mar 2014)