View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 20 mar 2014, 20:59:29
mad24's Avatar
mad24 mad24 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 30 mai 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: personalizata
Date: 164cm, 78kg
Mesaje: 458
Aprecieri acordate: 36
Am fost apreciat(a) de 264 ori in 152 mesaje
Implicit Re: Scoala si stilul de viata sanatos

Buna, aly!

In primul rand felicitari pentru ca mananci sanatos si ai ales sa abordezi slabitul atat de bine la o varsta frageda. In plus, cred ca e minunat ca ai suportul parintilor

Legat de colegi, nu-i baga in seama. Stiu ca e greu in clasa a VI-a, dar pe masura ce vei creste, tot mai multe persoane din jurul tau o sa devina mai interesate de mancare si stil de viata sanatoase.La mine din liceu deja venea lumea cu senviselul de acasa cu frunze de salata prin el, iar acum, la facultate, au inceput sa apara caserolele cu salata si cereale. Din nou, tu ai doar o abordare mai matura a problemei.

In plus, un smoothie facut din legume/fructe e sanatate curata fata de porcariile de sucuri din comert. Sa nu care cumva sa renunti la mancatul sanatos doar din cauza unor comentarii rautaciaose. Mai mult, cred ca de cand cu sucurile, arati ceva mai bine si satisfactia asta ar trebui sa bata neplacerea provocata de cateva glumite, nu?

Again, nu i baga in seama, o sa se plictiseasca la un moment dat de subiect, iar tu o sa fii sanatoasa si frumoasa, pe deasupra. Iti spun ca imi doresc ca la 13 ani sa fi mers si eu cu smoothie uri la scoala si poate ca acum as fi avut mai putine kg.
__________________
To give anything else than the best is to sacrifice the gift. - Steve Prefontaine

Tu esti cea mai importanta persoana din viata ta.

Jurnal de cursa lunga

Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui mad24:
aly farcal (27 mar 2014), corinnef (27 mar 2014), rozica1965 (23 mar 2014)