View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 07 iul 2014, 12:26:43
lidiuta's Avatar
lidiuta lidiuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iul 2010
Locaţie: Buzau, Romania
Dieta: alimentatie sanatoasa si miscare
Date: 167cm, 82.4kg
Mesaje: 11.668
Aprecieri acordate: 14.373
Am fost apreciat(a) de 13.775 ori in 7.872 mesaje
Implicit Re: Vreau să slăbesc după o dietă eșuată .

Buna! Si eu am tinut la un moment dat o cura drastica, gen infometare, dupa care mi-am dat drumul la dulciuri si mancare si m-am oprit pe la..120 kilograme.
Cred ca trebuie sa fii foarte motivata si disciplinata pentru a slabi. De asemenea, cred ca trebuie sa elimini din vocabularul personal cuvantul dieta si sa te convingi ca doar un stil de viata (deci si de alimentatie) sanatos este solutia pe termen lung. In acest sens, iti recomand cartea ~Stil de viata, nu dieta~ scrisa de V. Vasile, o carte care pe mine m-a ajutat si m-a convins ca fara a fi atenta la ce mananc si fara a face miscare nu pot realiza nimic durabil pentru sanatatea si implicit pentru silueta mea.
Concret, banuiesc ca stii ce trebuie sa mananci: carne slaba, peste, fructe, legume, seminte de tot felul, paine integrala, cereale si pseudocereale, lactate. Adica mancare sanatoasa, care in timp te va ajuta sa slabesti si mai ales sa fii sanatoasa si iti va da energie pentru activitatea pe care o desfasori, fie ca esti eleva/studenta sau salariata.
Succes!
__________________
"Când sunt slab, atunci sunt tare".

14.01.22 84.7; 18.01 83.7 4.02 84.2
lidiuta, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui lidiuta:
andreea2277 (08 iul 2014)