View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 14 iul 2014, 17:54:09
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Crom pentru pofta de dulce?

Citat:
Anterior postat de BlackSirius Vezi mesajul
Buna!Am o mare,mare problema cu dulciurile,imi este foarte dificil sa ma abtin de la ele,iar atunci cand cedez si dau iama in ele nu ma pot opri,spre exemplu,la un singur pachet de biscuiti sau napolitane sau la o singura prajitura,pur si simplu mananc pana mi se face greata...Cu glicemia stau bine,o am 73.
Auzisem de curand ca poti scapa de pofta asta de dulce cu crom,ma intrebam daca a incercat cineva si daca a functionat, si daca da dupa cat timp.Chiar m-ar ajuta mult in lupta cu kilogramele...
Buna! Sa stii ca eu am folosit crom si a avut efect, am slabit frumos fara sa fiu prea tentata de dulce. DAAAAR.... L-am luat prescris de endocrinolog dupa analize. Cromul se ia atunci cand ai deficienta de crom in organism si daca ai aceasta lipsa poti sti doar dupa ce te vede un endocrinolog :-)
Bafta!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui happygirldiana:
Floriana Simona (20 iul 2014)