Subiect: Jurnalul meu :x
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 14 iul 2014, 22:03:43
WhiteAngel's Avatar
WhiteAngel WhiteAngel este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 07 nov 2011
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 28
Dieta: Hipocalorica Personalizata
Date: 167cm, 00kg
Mesaje: 1.828
Aprecieri acordate: 600
Am fost apreciat(a) de 520 ori in 412 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu :x

Buna mada! Eu sunt roberta si am tot 18 ani ... In curand 19 ... Treci clasa a12a?
Parerea mea este (si iti zic din experienta) ca cea mai buna dieta este de fapt alimentatia sanatoasa + sport .. E putin dificila trecerea asta de la un stil la altul, dar nu imposibila ! Cel mai bine este sa o iei treptat, eliminand usor alimentele nocive atat pt silueta cat si pt sanatate .. Deci nu brusc, nu ii da un soc organismului .. Usor usor vei invata mecanismul propriului tau organism si iti vei da seama ce e bun si ce nu
Pt inceput incearca sa papi mai putine dulciuri, eventual dimineata, si planifica 3 mese principale ( alcatuite din legume, carne slaba, branzeturi mai slabe, paine integrala, cereale integrale s.a) si 2 gustari (fructe, iaurt, nuci, seminte de toate felurile)
Bea multa apa, ceai si fa sport !! Ajuta f mult pt o piele frumoasa si ferma
Aaa da, si sa nu uit: nu te infometa !!! Ai vazut si tu ce se intampla dupa
Pupici
__________________
.................................................. .......................................
_______
Jurnal de mentinere
- WhiteAngel
_________

If you never CHASE your dream, You will never CATCH them !
Mananc ca sa traiesc, nu invers !


WhiteAngel, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. WhiteAngel, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].