View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 21 aug 2014, 08:23:29
rozica1965's Avatar
rozica1965 rozica1965 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lui Nevrotiq

Citat:
Anterior postat de Nevrotiq Vezi mesajul
Draga Jurnalule, dragele mele,
In primul rand, vreau sa ma prezint: ma numesc Cristina, am 31 de ani, zodia pisicii si sunt din Buzau. Cnd eram mica, nu am fost niciodata grasa, dimpotriva m-au indopat de vitamin si calciu pentru ca eram prea slaba si tot timpul eu aveam anemie.... problemele au inceput de la 13 ani , cand m-am operat de apendicita. Dupa operatie am avut prima menstruatie si de atunci incoace, parca ma umflam cu pompa ! problema era ca menstruatia nu a fost niciodata regulata si la medic m-am dus cand deja era foarte tarziu... s-au format deja niste chisturi si acum e foarte greu sa scap si de ele si de greutatea in plus.
Am tinut diete peste diete dar intotdeauna nu dadeam jos mai mult de 5 kg si punem inapoi 6-7 kg. si tot asa pana am ajuns sa cantaresc 109 kg. Cateva college de la service au tinut dieta asta hiperproteica si rezultatele erau uimitoare ; in asa timp scurt sa slabesti 12-17 kg si mi-au dat-o si mie. Foarte sceptica am fost cand am vazut ce trebuia sa mananc... am zis ca o sa ma fac cat malul !!! dar am incercat totusi si uite ca acum am reusit sa slabesc 21 de kg. acum sunt in pauza, din septembrie incep din nou. Cu toate ca am pauza de dieta, nu mai pot sa mananc cum mancam inainte si nici mult nu mai mananc. insa , mi-e teama sa nu inceapa sa urce cantarul prea mult deja am intrat in panica pentru ca ieri m-am cantarit si aveam deja cu 4 kg mai mult!!! o fi din cauza apei ca nu o elimin si nici nu mai beau asa multa sau poate ceva ce am mancat sa fi avut un asemenea effect.... acum incerc sa fac o schema mica sa vedem daca e doar apa sau chiar m-am ingrasat .
Va pupic!
Bine ai venit!!!
Te referi la dukan? Daca da,asa se intampla daca intrerupi dieta ne dusa la capat,kg se intorc in ritm ametitor!!!!
Care e zodia pisicii?
__________________