View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 25 aug 2014, 13:23:18
lidiuta's Avatar
lidiuta lidiuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iul 2010
Locaţie: Buzau, Romania
Dieta: alimentatie sanatoasa si miscare
Date: 167cm, 82.4kg
Mesaje: 11.668
Aprecieri acordate: 14.373
Am fost apreciat(a) de 13.775 ori in 7.872 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu: de la 105 kg la 60

Cu siguranta poti, Cristina! In fiecare, deci si in tine, sta o invingatoare care vrea sa iasa la suprafata, care vrea si incearca treptat sa faca schimbari benefice pentru a slabi.
Esti tanara, vei slabi relativ usor. Insa eu cred ca, daca nu iti schimbi obiceiurile alimentare si stilul de viata, kilogramele se vor intoarce la loc. Asadar, fa-ti un plan de bataie si treci la treaba! Usor nu va fi, dar nici foarte greu. Incearca sa mananci sanatos si sa faci miscare, cum si cat poti tu. Nu-i evita pe oameni, macar cu prietenii tai poti socializa fara frica ca te vor judeca. Indiferent de numarul kilogramelor, fiecare din noi merita respect pentru ca e o fiinta umana. Nu te mai gandi la ceilalti, gaseste motivatia in tine pentru a slabi pentru ca, atunci cand ti se va parea greu, sa nu uiti ca vrei sa slabesti pentru tine, pentru sanatatea ta. Meriti sa lupti pentru a obtine cea mai frumoasa forma posibila a corpului tau.
Succes! Noi suntem aici...
__________________
"Când sunt slab, atunci sunt tare".

14.01.22 84.7; 18.01 83.7 4.02 84.2
lidiuta, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui lidiuta:
CristinaFodor (25 aug 2014), mihaela01 (25 aug 2014), rozica1965 (26 aug 2014)