View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 11 oct 2014, 14:18:05
Michelina's Avatar
Michelina Michelina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Jurnal de cursa lunga

Citat:
Anterior postat de mad24 Vezi mesajul
Din nou, am stat si m-am gandit si razgandit si am mai stat un pic si pana la urma l-am deschis. Jurnalul. Again.

In principiu, sper la un echilibru de orice fel, care pare un pic cam greu de atins in momentul asta. Am un program nou cu trezit de dimineata rau si intors acasa pe la amiaza, pauze mai deloc, asa ca am nevoie de mai multa organizare. Nici prea multa, ca am observat ca nu prea merge.

Legat de kg, tot in jur de 80 ma invart si imi dau seama ca de mult prea mult timp. Ajunsesem in vara asta pe la 78, n ai zice ca i mare diferenta, dar se simtea si se simtea bine!

Am incercat si concursul de pe forum, dar nu mi a mers prea bine, a fost si o perioada cam nebuna si oarecum mi a inrautatit si binge eatingul. Momentan vreau sa am niste mese decente si chiar sa mai gust cate ceva nepermis. Imi dau seama ca asta inseamna sa numar niste calorii, ceea ce nu ma incanta neaparat, dar voi face asta doar in zilele in care pap prostioare. Motivatie in plus sa mananc frumusel.

O sa scriu cat pot de des, preferabil in fiecare seara. Sa vedem ce iese de data asta.
`Go Mad go! Fiind un jurnal de cursa lunga e normla sa ai si momente mai putin bune - asa ca nu te lasa descurajata! Pana la urma (uneori) drumul e mai important decat destinatia!
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]