View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 29 oct 2014, 09:00:55
Michelina's Avatar
Michelina Michelina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Wana - here i go again....

Citat:
Anterior postat de Wana Vezi mesajul
Buna fetelor!

Am revenit ... atat pe forum, cat si la greutatea initiala. Am vrut sa continui pe primul jurnal dar e deja arhivat si nu pot scrie.
Sa fac un rezumat : aveam 107kg, am incercat dukan cateva saptamani, am slabit vreo 7 kg, psihic si fizic ma simteam ingrozitor, asa incat am zis ca voi pune dukanul in cuier si mananc cu bun simt.... Rezultatul? Am ajuns la 105. Imi lipseste bunul simt banuiesc.

Acum, numar calorii si fac mult sport. Incerc sa ma mentin sub 1200ccal, desi cred ca ar trebui sa mai ridic putin bariera, ca apoi sa am unde cobori cel putin asa am mai citit pe aici.

Voi posta zilnic meniul, in speranta ca ma veti trage de urechi cand derapez iar.


O zi frumoasa!!
Cam asa fac si eu - incep Dukan ca e strict si ma face sa slabesc, ma enervez ca e prea strict si are prea multe restrictii, am impresia ca pot manca corect si sa slabesc, ma ingras, ma enervez si nu mai stiu ce sa fac

Bine ai revenit si te asteptam cu meniul si exercitiile si iti uram sa ajungi repede unde vrei!
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Michelina:
Wana (29 oct 2014)